Şehzade Şerbeti
Şehzade Şerbeti

Şehzade Şerbeti (SRB119651185)

Fiyat : ₺43,50(KDV Dahil)

Tarifi Şerbetçi Ali Baba’ya ait Şehzade Şerbeti Osmanlı Mutfağının zengin şerbet çeşitliliğine  armağanımızdır.

İçerik
Yeşil limon, ekşi elma, portakal, mandalina, taze nane, çiçek balı, anason, tarhun, rezene, kök zencefil, lavanta, dar-ı fülfül, kakule, şeker ve toplamında yirmi sekiz çeşit baharattan oluşmaktadır.  

Şifaları
- Tam bir C vitamini deposudur
- Askorbik asit olan C vitamini kan damarlarının, kıkırdakların, kasların ve kemiklerin ihtiyacı kollajen proteinini sağlar
- Kuvvetli bir antioksidan olarak serbest radikaller olarak adlandırılan zararlı moleküllerin yanı sıra toksik kimyasallar ve sigara 
  dumanı gibi kirleticilerden kaynaklanan hasara karşı vücudu korur

Not
Buzdolabında +4 derecede muhafaza edilmesi zorunludur. Şerbetler kesinlikle güneş ışığı görmemelidir. Oda sıcaklığında tutulmamalıdır. Son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren 90 gündür. Kapak açıldıktan sonra dört gün içerisinde tüketilmesi gerekir. 
Doksan günden sonra şerbetin kapağını açtığınızda köpürmüyorsa fermantasyona uğramamıştır. Fermantasyona uğramış bir şerbeti de kaygı duymadan tüketebilirsiniz, çünkü hiç bir ürünümüzde mısır şurubu, glikoz ve ömür uzatıcı gibi katkı maddeleri kullanmıyoruz. Fermantasyona uğramış ürünün tek farkı tadının ekşimtırak olmasıdır.