Kızılcık Şerbeti
Kızılcık Şerbeti

Kızılcık Şerbeti (SRB19651201)

Fiyat : ₺65,00(KDV Dahil)

Osmanlı sofralarından eksilmeyen Kızılcık Şerbeti dönemin şifacılarının en kıymetli tavsiyelerindendir.

Kızılcık (Kiren) Şerbeti  düzenli tüketimi gastriti bastırmaya yardımcı olur. Yiyeceklerin kolay parçalanmasını sağlar ve sindirim sürecine yardımcı olur. Hamilelikte hem kendi sağlığınız hem de bebeğiniz için sağlıklı ve besleyici bir diyet zorunlu hale gelir. Diyete vitamin ve minerallerin dahil edilmesinin yanı sıra yeter miktarda kızılcık şerbeti içmeniz demir, kalsiyum, C ve E vitamini takviyesi almanızı sağlar. Kızılcık şerbeti ayrıca diş ve diş etlerini temizleyerek sağlıklı bir gülüşe kavuşmanıza yardımcı olur. Kızılcıklarda antioksidanların ve polifenollerin varlığı, vücudunuzu serbest radiküllere ve toksinlere karşı korumanıza yardımcı olurken soğuk algınlığı ve gribe neden olan virüslerle mücadelenizi kolaylaştırır.

İçerik

Kastamonu kiren meyvesi (kızılcık), limon, şeker ve çeşitli baharatlardan oluşmaktadır.

Şifaları
- Karaciğere, kalın bağırsak iltihaplarına çözüm olur    
- Safrayı temizler ve mideyi kuvvetlendirir      
- Ağız içi yaralarına iyi gelir

Not
Buzdolabında +4 derecede muhafaza edilmesi zorunludur. Şerbetler kesinlikle güneş ışığı görmemelidir. Oda sıcaklığında tutulmamalıdır. Son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren 90 gündür. Kapak açıldıktan sonra dört gün içerisinde tüketilmesi gerekir. 
Doksan günden sonra şerbetin kapağını açtığınızda köpürmüyorsa fermantasyona uğramamıştır. Fermantasyona uğramış bir şerbeti de kaygı duymadan tüketebilirsiniz, çünkü hiç bir ürünümüzde mısır şurubu, glikoz ve ömür uzatıcı gibi katkı maddeleri kullanmıyoruz. Fermantasyona uğramış ürünün tek farkı tadının ekşimtırak olmasıdır.